O nás

Kontakt

 +420 724 993 878 (Linda)


    Lesnikluborisek@seznam.cz

    Facebook: Lesní klub Oříšek

Náš tým


Mgr. Linda Hrnčiříková (koordinátor a pedagog)

Od malička jsem vyrůstala v rodinné osadě na vesnici, kdy jsem většinu času pobývala venku. Kromě her s kamarády a poznávání svých vlastních hranic jsem pozorovala proměny přírody v průběhu roku. Pomáhala jsem své babičce, ať už ve sběru bylin, práci na zahradě nebo péči o zvířata. Ráda vzpomínám na chvíle strávené s kamarády z turistického a hasičského kroužku. Pocit jedné party, která drží v každé situaci spolu, kdy silnější pomáhá slabšímu, bych ráda přenesla také do skupiny našich lesních dětí. 

Studium ve městě bylo kulturním obohacením, ale jakmile se mi narodil první syn, věděla jsem, že žít chci jedině na vsi. Po dokončení studií a při mateřské s druhým synem se mi naskytla možnost založit v r. 2015 lesní školku pod organizací Kotva-Lesní zahrada o.s. A protože prožitky z lesní školky neopustili mě ani mé děti, založily jsme s Jitkou od roku 2016 Lesni klub Oříšek z.s. Kromě koordinace má práce spočívá také v pedagogické činnosti.

V Oříškovém království prožívame den za dnem, měsíc za měsícem a všechny roční období v souladu s šetrným přístupem k přírodě, zdravou stravou a tradicemi našich předků. Je nám umožněno se učit přirozeně a hravě uprostřed krásných valašských kopečků, které taky zdatně zdoláváme při výpravách. Užívám si dětství našich malých oříšků společně s nimi ať už při putování lesem, prohledávání potoka či dovádění na louce.
Anička Novotná

(hlavní pedagog)

Jsem nejstarší ze 4 sourozenců. Narodila jsem se s radostnou povahou, chutí pomáhat, dodávat odvahu, pohodu a pomoc kde je potřeba. Mám vzdělání se zaměřením na výchovnou a humanitární činnost a předškolní pedagogiku. I přes život na pasekách, bez auta, se 2 dětmi a mužem, zvířectvem a božskými záhony mě srdce i mysl táhne za dalším a dalším dobrodružstvím. Krásně se tím plní nezamýšlené sny.Na dovolené mateřské......


Mgr. Jitka Sedláčková
(hlavní pedagog) 

Vystudovala jsem obor Vychovatelství s volnočasovým a resocializačním zaměřením v Ostravě. Pracovala jako lektorka ve SEV Zelená školička, vedla oddíl a spoluorganizovala tábory při ČSOP Valašské Meziříčí. Tvořím metodické materiály pro Skutečně zdravou školu a několik let jsem pracovala jako vychovatelka a učitelka na malotřídní škole, což pro mě byla životní škola. 

Ale největší "školu" mi dávají naše 3 děti, přesně v duchu myšlenek Naomi Aldort - vychováváme děti a rosteme s nimi. Stále mě učí trpělivosti a schopnosti prožívat přítomný okamžik. Baví mě jen tak být v přírodě a těšit se z toho, co nabízí. Ráda s dětmi, ale i bez nich :-) zahradničím, tvořím, objevuji a oživuji tradice a staré zvyky. Zajímají mě bylinky a zdravé stravování (vaření i pečení) a taky alternativní pedagogické směry (unschooling a montessori pedagogika).

Oříšek se stal místem, kde nám je hezky, dokážeme si společný čas opravdu užít a učíme se jeden od druhého