O nás

Náš tým


Anička Novotná

(hlavní pedagog)

Jsem nejstarší ze 4 sourozenců. Narodila jsem se s radostnou povahou, chutí pomáhat, dodávat odvahu, pohodu a pomoc kde je potřeba. Mám vzdělání se zaměřením na výchovnou a humanitární činnost a předškolní pedagogiku. I přes život na pasekách, bez auta, se 2 dětmi a mužem, zvířectvem a božskými záhony mě srdce i mysl táhne za dalším a dalším dobrodružstvím. Krásně se tím plní nezamýšlené sny.Bc. Zuzana Kinclová

(asistentka pedagoga, provozní a organizační záležitosti)

V Oříšku jsem asistentkou pedagoga a starám se o provozní a organizační záležitosti.

Původní profese mě moc nenadchla. Vždy jsem tíhla spíše k psychologii, proto jsem studovala na pedagogické fakultě. Jsem maminkou dvou temperamentních kluků, kteří jsou mými největšími učiteli. Díky nim jsem se ještě více začala zajímat o psychologii a respektující výchovu. Prošla jsem několika kurzy osobního rozvoje i výchovy. Baví mě dělat věci, které dávají smysl, což práce v Oříšku rozhodně je.


Mgr. Linda Hrnčiříková

(zakladatelka - statutární zástupce)

Od malička jsem vyrůstala v rodinné osadě na vesnici, kdy jsem většinu času pobývala venku. Kromě her s kamarády a poznávání svých vlastních hranic jsem pozorovala proměny přírody v průběhu roku. Pomáhala jsem své babičce, ať už ve sběru bylin, práci na zahradě nebo péči o zvířata. Ráda vzpomínám na chvíle strávené s kamarády z turistického a hasičského kroužku. Pocit jedné party, která drží v každé situaci spolu.

A při mateřské s druhým synem jsem dostala semínko, myšlenku založit lesní školku pod organizací Kotva-Lesní zahrada o.s. v Halenkově. I když organizace dál nepokračuje, semínko lesní školky jsme zasadily v jiném údolí společně s Jitkou a Ladou na jaro roku 2016. Vznikl Lesní klub Oříšek z.s.

Momentálně působím v Oříšku jako statutární zastupce.

Mgr. Jitka Sedláčková

(spoluzakladatelka - nyní na MD) 

Vystudovala jsem obor Vychovatelství s volnočasovým a resocializačním zaměřením v Ostravě. Pracovala jako lektorka ve SEV Zelená školička, vedla oddíl a spoluorganizovala tábory při ČSOP Valašské Meziříčí. Tvořím metodické materiály pro Skutečně zdravou školu a několik let jsem pracovala jako vychovatelka a učitelka na malotřídní škole, což pro mě byla životní škola. 

Ale největší "školu" mi dávají naše 3 děti, přesně v duchu myšlenek Naomi Aldort - vychováváme děti a rosteme s nimi. Stále mě učí trpělivosti a schopnosti prožívat přítomný okamžik. Baví mě jen tak být v přírodě a těšit se z toho, co nabízí. Ráda s dětmi, ale i bez nich :-) zahradničím, tvořím, objevuji a oživuji tradice a staré zvyky. Zajímají mě bylinky a zdravé stravování (vaření i pečení) a taky alternativní pedagogické směry (unschooling a montessori pedagogika).

Oříšek se stal místem, kde nám je hezky, dokážeme si společný čas opravdu užít a učíme se jeden od druhého