O nás

Kontakt

 +420 724 993 878 (Linda)


    Lesnikluborisek@seznam.cz

    Facebook: Lesní klub Oříšek

Náš tým


Mgr. Linda Hrnčiříková (koordinátor a pedagog)

Od malička jsem vyrůstala v rodinné osadě na vesnici, kdy jsem většinu času pobývala venku. Kromě her s kamarády a poznávání svých vlastních hranic jsem pozorovala proměny přírody v průběhu roku. Pomáhala jsem své babičce, ať už ve sběru bylin, práci na zahradě nebo péči o zvířata. Ráda vzpomínám na chvíle strávené s kamarády z turistického a hasičského kroužku. Pocit jedné party, která drží v každé situaci spolu, kdy silnější pomáhá slabšímu, bych ráda přenesla také do skupiny našich lesních dětí. 

Studium ve městě bylo kulturním obohacením, ale jakmile se mi narodil první syn, věděla jsem, že žít chci jedině na vsi. Po dokončení studií a při mateřské s druhým synem se mi naskytla možnost založit v r. 2015 lesní školku pod organizací Kotva-Lesní zahrada o.s. A protože prožitky z lesní školky neopustili mě ani mé děti, založily jsme s Jitkou od roku 2016 Lesni klub Oříšek z.s. Kromě koordinace má práce spočívá také v pedagogické činnosti.

Okolí Oříšku si vytváříme společně s dětmi, každý kluk i holka se k nám rád vrací a jistě zde nachází své vnitřní uspokojení. Učíme se přirozeně a hravě poznávat přírodu, ať už při putování lesem, prohledávání potoka či dovádění na louce.


Mgr. Jitka Sedláčková
(hlavní pedagog) 

Vystudovala jsem obor Vychovatelství s volnočasovým a resocializačním zaměřením v Ostravě. Pracovala jako lektorka ve SEV Zelená školička, vedla oddíl a spoluorganizovala tábory při ČSOP Valašské Meziříčí. Tvořím metodické materiály pro Skutečně zdravou školu a několik let jsem pracovala jako vychovatelka a učitelka na malotřídní škole, což pro mě byla životní škola. 

Ale největší "školu" mi dávají naše 3 děti, přesně v duchu myšlenek Naomi Aldort - vychováváme děti a rosteme s nimi. Stále mě učí trpělivosti a schopnosti prožívat přítomný okamžik. Baví mě jen tak být v přírodě a těšit se z toho, co nabízí. Ráda s dětmi, ale i bez nich :-) zahradničím, tvořím, objevuji a oživuji tradice a staré zvyky. Zajímají mě bylinky a zdravé stravování (vaření i pečení) a taky alternativní pedagogické směry (unschooling a montessori pedagogika).

Oříšek se stal místem, kde nám je hezky, dokážeme si společný čas opravdu užít a učíme se jeden od druhého.

Ing. Marie Koudelová (asistentka)

Vystudovala jsem Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně, která mj. prohloubila můj vztah k naší zemi-půdě i Zemi. Nicméně všechno, čemu se nyní věnuji, mě naučily a celý život jiným směrem otočily naše tři děti. Přivedly mě k hledání nových směrů ve stravování, alternativ ve vzdělávání i v komunikaci. Do naší kuchyně vybíráme jen kvalitní a výživově hodnotné suroviny pro přípravu převážně vegetariánských, vegan i raw pokrmů. S dětmi nejraději pečeme různé koláče, vymyslet a přizpůsobit recepty našemu životnímu stylu je velká výzva. Zahrádka s vlastními výpěstky, ze kterých máme všichni velkou radost, se každým rokem zvětšuje, jídelníček nám obohacují výrobky z mléka od našich koz.

V neposlední řadě naši domácnost před třemi lety ovlivnil i kurz respektující komunikace, který nám otevřel obzory v oblasti mezilidských vztahů a hlavně vztahů dospělý - dítě.

Jako rodič a později i posila týmu velice oceňuji činnost Oříšku a podporuji ji plněním kritérií programu Skutečně zdravá školka a vším, co umím.


Bc. Lada Tkadlecová (asistentka)

         momentálně doma s maličkou dcerkou

Jsem od přírody líný člověk, jen ty lesy, louky, kolo, voda a tanec mi to kazí. Mám ráda život se všemi jeho radostmi i strastmi. A k dobrému životu patří i dobré jídlo. Ráda zkoumám nové obzory i chutě, v lednici vychovávám vlastní kvásek a v domácí peci peču bochníky. Největší radost mám, když strávníci nad vytvořeným pokrmem ani nedutají a vracejí prázdné talíře.

Děti považuji za samostatné bytosti, jen s méně zkušenostmi. Zajímají mě jejich názory a pohled na svět. Jsem ráda když mají spokojená bříška a radost našich malých pomocníků při vaření a pečení ráda sdílím.