Prázdniny

na zahradě v Ústí u Vsetína

Rok 2021

.......plánujeme dva příměstské tábory...... 

3 - denní příměstské tábory

Cena táborů: 1200 Kč

* V ceně jsou obědy, odpolední svačinky, pitný režim, denní program, pozitivní přístup kvalifikovaných průvodkyň, materiál na výtvarnou činnost a pojištění dětí.

Zájemci mohou hlásit své děti již teď na náš email: Lesnikluborisek@seznam.cz. 


STORNO podmínky:

odhlášení do 20 dní před zahájením tábora vracíme 90% z celkové částky.

odhlášení do 10 dní před zahájením tábora vracíme 70% z celkové částky.

při pozdějším odhlášení dítěte z tábora a neúčasti vracíme 50 % z celkové částky.

V případě sehnání náhradníka vracíme 95% z celkové částky.


Rok 2020


Ohlédnutí....Tajnosti malého kuchaře (17. - 19. 8. 2020)

Co jsme si navařili, to jsme si s chutí snědli. Déšť nás neodradil od pečení hadů na klacku ani špízů v alobalu. Školková zahrada nás pohostila jablíčky, ze kterých jsme si upekli jablečné lívance, přidali je do kaše a nebo pojídali jen tak kdykoliv si zachtěli. Z prvních dýní ze zahrádky jsme uvařili polévku Hokkaido a společně s mrkví udělali karbenátky. Z okolních luk děti nasbíraly známé bylinky na čaj i k pomazánce. Nechyběla ani červená řepa v boršči s tempehem. Volné chvíle jsme prožili tvořením mandal ze semínek a koření, malováním vařeček, učením nové říkanky před jídlem, čtením a povídáním o lidech z pravěku a jejich těžkostech při hledání obživy. Nakonec, při bubnování deště, jsme zkusili poslepu uhádnout dle chuti a vůně suroviny, které používáme v kuchyni. 


Ohlédnutí... Vyrob si sám (24. - 26. 8. 2020)

Vyrábění nám šlo krásně a co vše jsme zkusili?

Vyrobit ruční papír, korálový kruh z drátků ála lapač snů, házecí šipky, kouzelnou hůlku, indiánskou čelenku, mušličkový náhrdelník, malování na sklo a některé děti si zvládly ušít i kamaráda nebo vyrobit oštěp, který si navíc pomalovaly

Fotky jsou na našem profilu Lesní klub Oříšek na Facebooku. 


Rok 2019


Cesta kolem světa (5. - 9. 8. 2019)

Dobrodružná výprava do všech kontinentů světa. Poznáme místní kulturu, tradice, zvyky, přírodu. Budeme poslouchat typickou hudbu, muzicírovat. Pojedeme lodí, letadlem, rikšou i rychlovlakem, za vydělané peníze si nakoupíme suroviny na místních trzích k přípravě tradičních pokrmů. Ochutnáme vyhlášené speciality. Vyrobíme si taky japonský vějíř, bumerang, budeme sypat mandalu z písku, vyrábět ruční papír, učit se pozdravy v jiných jazycích, zahrajeme si kroket. Dotkneme se tématu rozvojové pomoci a vybereme společně skutečný dárek.


Po stopách starých Valachů (19. - 23. 8. 2019)

Vydáme se po stopách pastevců ovcí, kteří sem doputovali z rumunských hor. Objevíme kouzlo polozapomenutých valašských dovedností a znalostí a každý den ochutnáme jedno typicky valašské jídlo. Postavíme salaše a ovcím košáry, aby je nesežral vlk. Čeká nás zkouška z jazyka valašského, valašské písničky, tance a moudra. Budeme příst na vřetánku a tkát na stavu, drátkovat. Zpracovávat ovčí vlnu a tvořit z ní. Vyrobíme si sýr, stlučeme máslo a upečeme chlebové placky, sami připravíme klasické valašské jídlo. Nachystáme dřevo na topení, otépky, rozděláme oheň sirkami nebo křesadlem. Zahrajeme si staré hry, vydáme se na dobrodružnou cestu za poznáním do karlovického muzea.


Duha na talíři aneb tábor pro kuchaře  (26. - 30. 8. 2019)

Každý den jedna barva duhy a ovoce a zelenina, kterou poznáme zblízka pomocí všech smyslů, rozmanitých her a aktivit. Chutné a zdravé svačinky, které si společně připravíme a recepty si děti pak odnesou domů ve své vlastní kuchařce. Barevná hostina, aranžování ovoce (food art), tvoření (prostírání, ozdoba na brčko, kroužek na ubrousky) hraní a další zábava. Letní prázdniny 2018

V Oříšku nás čeká duhové léto a dva příměstské tábory


Plánované příměstské tábory:

Věkově smíšený kolektiv dětí od 3 - 9 let, individuální přístup a chutná, zdravá strava.


              Svoz dětí bude zajištěn po domluvě s rodiči. Cena: 1 600 Kč (nebo 330 Kč/den) 

Pololetní prázdniny 2017/2018

V pátek 2.2.2018  se vydáme na výlet na Hovězí: 

Podzimní prázdniny

Příměstský lesní tábor 2017